بدنه برج خنک کننده 

 

  • الیاف

 نوع الیاف پایه در ساخت قطعات فایبرگلاس از نوع حصیری یا مش ساخت کره می باشد و از الیاف سوزنی یا ارزیل یا مت جهت تقویت استحکام بدنه استفاده می شود.

 

  • رزین

 رزین پایه در ساخت قطعات فایبرگلاس از نوع رزین پلی استر غیراشباع مدل ایزوفتالیک مارک BKC دارای گواهینامه مدیریت کیفیت ISO9001 از شرکت SGS می باشد و کد رزین مورد نظر 2200 می باشد. لازم به ذکر است رزین ها بر پایه ایزوفتالیک زمان پخت بیشتری دارند و استکام و وزن بالاتری نسبت به نوع ارتوفتالیک و فنالوئیک نیزدارند .

پنل ها یا دیواره ها به صورت یک تیکه با محافظ بدنه از جنس فایبرگلاس با 7 لایه رزین ایزوفتالیک و الیاف حصیری و سوزنی با ضخامت 8 میلی متر می باشد . و به خاطر مقاومت بدنه در برابر اشعه UV از مواد آنتی یووی در روی بدنه استفاده می شود و همچنین یک لایه رزین اپوکسی براق نیز بر روی برج خنک کننده به منظور مقاومت بیشتر در برابر شرایط جوی و اشعه UV استفاده می شود.

*** لازم به ذکر است که در یک طرف برج خنک کننده به منظور دسترسی به سیستم داخلی برج خنک کننده پنل یا دیواره به صورت جداشونده می باشد.

 

  • تشتک

تشتک یا BASIN برج خنک کننده به صورت یک پارچه ساخته شده از فایبرگلاس F.R.P با ضخامت 10 میلی متر و استفاده از دو لایه الیاف تقویتی مت بیشتر در مقایسه با پنل ها به منظور بالا بردن استحکام و همچنین استفاده از دو لایه ژلکت آنتی یووی از نوع ونیل استردر جداره داخلی بوده که از بیرون نیز به منظور نصب راحت بر روی فندانسیون شاسی کشی می شود.

 

  • لوور ها

لوور ها یا کرکره ها ورودی هوا از جنس F.R.P مدل تیغه ای یا سینوسی با ضخامت 8 میلی مترشامل 12 دریچه در 4 طرف برج خنک کننده می باشد که سرعت خطی هوای ورودی را در قسمت لوور ها معادل 5 متر بر ثانیه در طراحی در نظر می گیرند.

 

  • فن استک

فن استک یا تنوره فن ساخته شده از الیاف فایبرگلاس F.R.P با ضخامت 8 میلی متر و شامل مواد آنتی یووی مقاوم در برابر اشعه ماورا بفنش می باشد که قطر دهنه بالایی فن استک 235 سانتی متر می باشد.