پروانه یا فن برج خنک کننده

 

قطعات تشکیل دهنده فن شامل

 

1. تیغه فن

تیغه فن از پلاستیک های تقویت شده با الیاف شیشه فایبرگلاس می باشد که دارای پایداری شیمیایی وفیزیکی بیشتری نسبت به پروانه های آلومینیومی می باشد .به علت داشتن سطح صیقلی اصطحکاک کمتری با سطح داشته ومقاومت هوا را به حداقل می رساند.ضمنابه خاطر سطح صیقلی رسوب زدایی آن بسیار آسان صورت می گیرد. مواد به کار رفته در تولید این پروانه ها از رزین ایزوفتالیک والیاف مرغوب استفاده می گردد.

 

2. دستک فن

این قطعه عامل اتصال پروانه وهب می باشد از جنس کربن استیل با آبکاری گالوانیزه ساارد می باشد.در طراحی این قطعات سازوکاری لحاظ شده  ست که با حداقل وزن بیشترین مقاومت را برای پروانه در مقابل تنش های احتمالی ایجاد می نماید.

 

3. هاب فن 

از جنس چدن  نشکن و به صورت کوپلینگی می با شد به طوری که مونتاژ پروانه را به راحتی امکان پذیر می نماید و با توجه به اینکه تنظیمات محل پروانه ومحل استقرار دستک پروانه توسط ماشین کاری انجام می گیرد پروانه ها درست درمحل طراحی بدون هیچگونه خطایی قرار می گیرند واین عملکرد فن را بهبود واستهلاک سیستم را کاهش می دهد.

 

4. انواع پیچ ومهره 

در تولید پروانه ها از پیچ ومهره های خشک استفاده می شود که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. لازم به ذکر است در صورتی که فن در محیط های اسیدی وخورنده قرار بگیرد از اتصالات استنلس استیل نیز استفاده میگردد.

بالانس پروانه های تولیدی این شرکت از قطر یک متر به بالا جهت استفاده در برج های خنک کننده می باشد ودورهای خروجی این پروانه در محدوده بالانس ا ستاتیکی می باشد که در این شرکت با دقت بسیار بالایی انجام می گیرد ولی در صورت نیاز و بنا به درخواست مصرف کننده بالانس دینامیکی نیزصورت می گیرد.